8

Ви претставуваме идеално катче за магични мигови поминати во бескрајно убава и романтична атмосфера, за удобен престој со книга во дланките, за создавање уметност и креативни дела, или, пак, едноставно за релаксирано уживање во спокој, комфор и пријатен амбиент. Зад идејата и дизајнот на овој чудесен простор стои германското студио Atelier Feuerroth, промовирајќи го концептот ,,Ouverture’’ за модерно уредeнo поткровје кое е совршено и за мали дрвени конструкции. Со многу практични решенија за рационално искористување на просторот и минималистички стил во уредувањето, не само што може да се пофали со максимална функционалност, туку и со извонредно стилизиран изглед. Бела боја насекаде, кревет од палети, многу дрвени допири, пријатни подни прекривки, велосипед прикачен на ѕидот и спонтано рафрлани книги – се’ е толку лежерно , непретенциозно и суптилно, а сепак толку импозантно и со силен впечаток кој го остава уште на прв поглед. Прекрасна инспирација!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБет-полица | Fahmi Sani
Следна објаваПодземниот живот во Њујорк во 70-тите и 80-тите
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР