1

Станот е со површина од 70 метри квадратни, а сместен е во срцето на Барселона, Шпанија. Многу топло е уреден во внатрешноста и полн со сончева светлина, благодарение на големите прозорци и двојните балконски врати кои водат до преубавата тераса. Отворениот план на просторот визуелно го зголемува станот, во комбинација со светлите ѕидови и дрвените подови кои го облагородуваат ентериерот. Во целиот стан преовладуваат светлите и топли тонови, со контрастни детали во црна боја и дрвени допири во кујната и библиотеката во дневниот престој. Централното место во салонот и припаѓа на домашната библиотека која го покрива целиот ѕид, а модерната нота е внесена со големата метална маса за кафе. Кујната и трпезаријата споделуваат ист отворен простор, во кој совршено е позициониран големиот прозорец со поглед на терасата. Врамен е во рамка од темно дрво и богато украсен: од едната страна просторот е искористен како полица за книги, а од другата за декоративни детали. Кујнските елементи се во топли земjени нијанси со сјаен ефект, умешно балансирајќи помеѓу модерниот и класичниот стил. Станот има и мини канцеларија во која доминира црвено-зелената работна маса, но и прекрасна софа како катче за читање и релаксација. Сите врати во станот се двојни, лизгачките се со многу стакло, а отсуството на ѕидни прегради му дава пространо чувство на ентериерот и многу пријатен амбиент. Животен простор каков што секој би посакал – сончев, удобен и без никакви ограничувања. Пронајдете ја вашата омилена инспирација!

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите скали во светот
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ