6 забавни и креативни перници

Во потрага сте по интересен аксесоар за вашата спална соба? Ви претставуваме шест дизајнерски перници со кои добриот сон и убавото расположение нема да...

Kреативно поткровје со убави детали

Животните катчиња во поткровје никогаш не престануваат да не воодушевуваат и инспирираат. Имаат нешто посебно во амбиентот, што не може да го сретнете во...

Креативни детски соби

Проектирањето на соодветен простор за едно или повеќе деца не е нималку лесна задача, па затоа ви претставуваме неколку одлични примери кои нудат позитивни...

Модерни спални соби (4.дел)

Без оглед на тоа дали живеете во пространа куќа или мал стан, спалната соба има посебно место во сечиј дом. Таа е најинтимната просторија...

Zara Home: Нова сезона во домот

Во пресрет на уште една нова сезона во домот, Zara Home ја претстави неодоливата колекција за пролет/лето ‘15 , полна со убави идеи и...

Есенска инспирација од H&M

Познатиот шведски бренд H&M понуди одлична есенска колекција за уредување на домот. Филозијата според која секој купувач, независно од стилот и желбите, може да...

Мал стан со фини идеи

Кога живеете во дом со минијатурни димензии, секоја идеја која заштедува дополнителен простор е од непроценливо значење. Станот кој овојпат ви го претставуваме е...

H&M Home: Колекција 2015

Светлите и природни материјали се лајтмотивот на новата колекција за уредување на домот, која во пресрет на сезоната пролет/лето '15 ја понуди познатиот шведски...

Стан за модерен маж

Доколку сте вљубеници во естетиката на Берлин и добро средените ентериери по машка мера, тогаш овој стан ќе ве освои на прв поглед. Eклектичниот...

Многу стил во малку квадрати

Инспирацијата овојпат пристигнува од шпанската престолнина Мадрид, а за дизајнот на овој стан со малку квадратни метри, но многу стил спакуван во нив, одговорна...

Нова година – празник во домот (1.дел)

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, најдобар начин да ја оживеете славеничката атмосфера е да заборавите на се’ што е лошо, а да...

Елегантен стан со тиркизни детали

Белата, црната и сината се трите бои кои доминираат во дизајнот на овој одлично уреден станбен простор. Станува збор за трособен стан со површина...