001

Велат домот е онаму каде ви е срцето, а во амбиентот на овој прекрасен стан не може да не ја почувствувате огромната љубов со која е уреден и украсен. Секое катче зрачи со позитивна енергија, хармонија и лежерност, а внимателно избраните детали го облагородуваат животниот простор со свежина и пријатно чувство. Погодната површина од 73 метри квадратни умешно е искористена да се обезбеди со се’ што е потребно за удобен живот, а паметниот и функционален распоред обезбедува нималку да не се задушат собите. Целиот ентериер е воздушест, компактен и комфорен, благодарение на отворениот план, минималистичкиот стил на уредување и изборот на светли и суптилни тонови. Белата боја, во тандем со нежните беж и кремасти нијанси ја сочинуваат основата на станот, надополнети од ненаметливите пастелни акценти и зеленилото на декоративните билки. Конципиран е како трособен стан, со дневна соба и трпезарија кои комуницираат во една целина, и засебна кујна со пристап до мал цветен балкон. Во станот нема премногу парчиња мебел и аксесоари, но стилизиран е со многу вкус и изгледа префинето. Дрвениот под внесува топлина, a од мноштвото прозорци продира големо количество на сончева светлина во секој агол. Нагласениот ѕид од цигла во ходникот и оној украсен со тапет во дневната му даваат ретро шарм и совршено ја разигруваат смирената нота на остатокот од ѕидовите. Прошетката низ собите ќе ви открие мноштво креативни, а опуштени идеи за уредување на дневниот престој, спалната соба, бањата, кујната, катчето за читање, а дефинитивно нема ве остави рамнодушни ниту на преубавото балконче, со глетка која е уживање сама по себе. Одберете ја омилената инспирација!

002

003

004

005

006

007

008

009

010

012

013

014

015

016

017

018

019

020

021

022

023

024

025

026

027

028

029

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрикови за поубав изглед
Следна објаваThe Tentsile – идеалниот камперски шатор
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ