Нови колекции на IKEA за есен/зима 2018!

Компанијата ИКЕА за сите свои верни купувачи ги претстави новите четири колекции посветени на ентериериерите за оваа есен и зима... Овие колекции се составени од...

Van Cleef & Arpels Alhambra – слави 50 години!

За својот јубилеј, пет децении успешна работа, Van Cleef & Arpels го слави  легендарниот приврзок за среќа во сина боја. Убавината е минлива. Можеби не, ако...

Убавината на минималистичкиот стил пренесена од парот Магали Елали и Барт...

   Магали Елали и Барт Киген се брачниот пар кој стои зад популарната веб-страница, Coffeeklatch. Веб-страницата е онлајн списание каде што се поставени интервјуа на...

IPDesign дизајнира и изработува уникатен и модерен мебел!

Брендот IPDesign од Кавадарци изработува уникатен и модерен дизајнерски  мебел, мебел по мерка и дизајнирање и уредување на ентериери. Разговараме со г-ѓа Ана Китанов Јанева,...

Новата колекцијата SJÄLVSTÄNDIG на IKEA со порака “Опуштете се и изразете...

Компанијата ИКЕА е позната по креирање на интересни и несекојдневни парчиња мебел и декорации, кои имаат за цел да ја зачуваат нашата планета и...

Идеи: Уникатно осветлување со природни гранки и делови од стебла!

  Еколошки парчиња за осветлување, кои не се помалку популарни од оние минималистичките, скандинавските или бохо стиловите ... Додавањето на природни детали, ќе направи да се...

Волшебниот свет на дизајнерот Vincent Dare!

  Познат по своите барокни креации, полни со фантазија и надреализам, Vincent Dare е трендовски дизајнер со некои од најдобрите дизајнирани проекти што некогаш сте ги...

Масичка за кафе која гори банкноти од 50 евра!

Алехандро Монџ и Амарист Студио соработуваа на создавање на класично уметничко дело за оние најбогатите ... Тие создадоа многу интересна (и корисна) масичка за кафе,...

Совршена трпезариска столица Nº11!

  Трпезариската столица може да биде декорација на една соба или нејзин главен елемент на која и дава карактер ... N º11 трпезариската столица на брендот...

Футуристичкиот ентериер на Zaha Hadid!

  Dame Zaha Muhamed Hadid беше познатa ираско / британскa архитектка... Таа освои многу награди и титула креатор на ултра-модерениот и футуристички архитектонски дизајн. Нејзините дела се...

Volvo го претстави 360C – концепт без волан!

  Бројни концепти немаат дури ни волани во своите скици. Volvo 360c е еден од нив. Како што велат од овој познат бренд: "Потребите за индивидуална...

Современ дизајн во екстериерот!

  Ако некогаш сакате да се збуните, тогаш слободно погледнете ги сите варијации на дефиниции кои се однесуваат на современиот дизајн ... Дизајнерот на ентериери Лех...

Нов модел на грди чевли (ugly shoe) на Balenciaga!

Balenciaga е еден од првите брендови кој лансираше грд тренд (ugly shoe) на чевли. Модната дизајнерка на Balenciaga, Demna Gvasalia одлучи поввторно да ги израдува љубителите...

Уникатна футуристичка колекција на корејскиот бренд Oriyeеn!

  Мебел и додатоци за домот со холограмски ефект, се нов тренд во домашниот декор. Во согласност со овој растечки тренд во светот на енетериерот, корејскиот...

Оригинални канцелариии во Париз со весели бои!

  WeWork Studio, ја дизајнираше својата нова канцеларија WeWork Champs-Élysées, која се наоѓа во главниот град на Франција ... Бизнис просториите, лоцирани на истата адреса, која...

Mallerio претстави иновативен ѓердан Medici!

Најстарата куќа за накит во светот, Mallerio, претстави иновативен ѓердан Medici чиј дизајн, благо речено не остава без текст ... За да ја најде инспирацијата...