Преспијте една ноќ во соба на Леонардо да Винчи, Енцо Ферари...

Хотелот Park Belfiore неодамна ги отвори новите тематските апартмани, посветени на најпознатите историски италијански икони.  Десет икони одбрани од страна на архитектите од италијанското...

ЈУБИЛЕЈ – 100 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА АРХИТЕКТОТ СЛАВКО БРЕЗОСКИ-РЕТРОСПЕКТИВНА ИЗЛОЖБА...

https://fb.watch/d5dHF-YQQ7/ Во Културно информативниот центар – Скопје, на 26 мај, со почеток во 20.00 часот ќе биде поставена ретроспективната изложба по повод 100 години од...

Цветен дизајнерски дом

Нежен, софистициран и романтичен, со префинета дамска нота, цветни мотиви и традиционален класичен стил во уредувањето – вака изгледа домот на Lillian August, американската...
video

Париз, те љубам

Го нарекуваат градот на светлината, љубовта и модата, и веројатно не постои светски патник на чија туристичка мапа би изостанал Париз како една од...

Ѕвездено небо на ѕидовите од англиска катедрала

Готиката и Англија се речиси синоними. Да си поигрувате со готската архитектура е навистина опасно, речиси исто како да си поигрувате со самата Англија. Генерално,...

Најубаво пристаниште за јахти кое некогаш сме го виделе!

Инспириран од обликот на ража, новиот јахт клуб се протега близу до брегот, давајќи им можност на сопствениците на јахти да се дружат, додека...

„Urban Therme“ wellness киосци – за лето и зима!

За време на топлите летни месеци во Чикаго, околу 60 000 до 70 000 луѓе дневно, го посетуваат езерото. Кога ќе залади времето, тоа...