Хотелот Rosewood Bangkok нуди неверојатни удобности – вклучувајќи ги уникатните апартмани кои имаат приватни базени, вклучувајќи и три нови кои ќе бидат отворени до крајот на оваа година…

Ентериерите и сите пространи сместувачки единици на хотелот се дизајнирани од Lillian Wu Studio за да презентираат софистициран и модерен декор, прозорци од подот до таванот и удобности како што се фенови за коса „ Дајсон“, уникатни производи за нега и мини барови полни со персонализирани, флаширани коктели.

Фантастичните апартмани се дизајнирани како вистински резиденции, осмислени како станови на колекционери на уметност, а комплетирани се со избор на современи слики и скулптури.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛето 2020: Совршена корално розова нијанса – ќе ги освои вашите срца!
Следна објаваДиор: Роса Мутабилис капсула колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ