Нијансата на Institutе Pantone – корално розова ги има сите шанси да ги освои вашите срца.

Се сеќавате ли на познатата нијанса на Living Coral? Да, ние зборуваме за бојата што ја доби титулата „боја на годината“ според Pantone за 2019 година. Сега брендот одлучи да ја разреди малку, да ја направи понежна и повеќе женствена со навестување на нијанса на праска.

Таа е совршена за лето 2020 година. Супер шик нијанса подготвена да ве обвитка во „топла и пријатна прегратка“: ова се зборовите што Pantone ги одбра за да ја опише бојата на најдобар начин. И, можеме само да се согласиме со оваа дефиниција и да ја отвориме вратата на нашата гардероба широко!

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Bombshell“ – новиот парфем на Victoria’s Secret
Следна објаваХотелот Rosewood Bangkok – ги исполнува сите соништа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ