Victoria’s Secret го промовираа својот нов парфем „Bombshell“.

Новата тоалетна вода наменета за сите девојки е уште една во низата. Дополнета е со мини верзија парфем, и со лосион за тело. Мирисот на ванила и орхидеа е главната нота.

Ирина Шајк и Џоан Смолс се убавиците кои се избрани да го промовираат новиот парфем во кампањата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваThe Performance: of Grace and Light, a dialogue between Pierpaolo Piccioli and Nick Knight’,новата колекција на Valentino
Следна објаваЛето 2020: Совршена корално розова нијанса – ќе ги освои вашите срца!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ