,The Performance: of Grace and Light, a dialogue between Pierpaolo Piccioli and Nick Knight’ е името на новата дигитална колекција на Valentino, дело на креативниот директор на куќата, Пјерпаоло Пикчиоли. 

Valentino го покажа и својот „нов“ начин на гледање. Со интересни отчукувања на музичарот ФКА Твигс, визуелното толкување на дигиталниот облик, модната куќа со новата колекција го сумира мистичниот свет кој ја отсликува облеката како еден вид „лебдички митски суштества“ со унифицирана приказна и идеја.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGAME ON: Нова LOUIS VUITTON CRUISE 2021 колекција!
Следна објава„Bombshell“ – новиот парфем на Victoria’s Secret
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ