Роза Мутабилис, скапоцен вид роза што потекнува од Кина, е инспирација за серија оригинални парчиња дизајнирани од Марија Грација Кјури за колекцијата есен 2020 година.

Колекцијата „Есен 2020“, дизајнирана од талентираната дизајнерка чија инспирирација е Роза Мутабилис, скапоцен вид роза чија боја се менува за време на цветањето.

 

Овој симбол се претвора во деликатен вез, кој се појавува на сите  модни додатоци како што се торбата Dior Book Tote, патиките Walk’n’Dior, чевлите J’Adior, Granville еспадрили и Dway папучи.

Овие неодоливи креации овозможуваат волшебно и романтично расположение и ја слават убавината на природата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХотелот Rosewood Bangkok – ги исполнува сите соништа!
Следна објаваВила со најубав поглед кон Сан Франциско!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ