Со спектакуларен поглед кон мостот Голден Гејт и Сан Франциско, вилата од 29,5 милиони американски долари сместена е во ексклузивна енклава, а може да биде и солидна инвестиција…

Со „поглед од милион долари“ од многу делови на куќата, сигурни сме дека тоа е најсоодветен опис, епски.

Претприемач од САД ја купил оваа специјална парцела на островот Белведере, на северната страна на заливот на Сан Франциско во 2000 година, а потоа потрошил пет години и 25 милиони долари, градејќи ја оваа вила која е околу 700 квадратни метри. Како што дознаваме, пред да го купи својот имот, претприемачот живеел во три различни вили на мал остров, кој бил развиен во текот на 1890-тите, како место за одмор на богатите и славните.

Сместена на карпа на западната страна на островот Белведере, оваа елегантната, ултра модерна вила е дизајнирана од локално архитектонско студио, Аидлин Дарлинг Дизајн, за да го направи погледот од неа, центар на вниманието.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДиор: Роса Мутабилис капсула колекција!
Следна објаваФункционални вежби за подигнување на задник и нозе
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ