Looney Tunes | типографски портрети на ликовите

Користејќи букви, бројки и интерпункциски знаци, канадскиот дизајнер Aaron Campbell создаде портрети на ликовите од Looney Tunes. Погледнете ги Таз, Џивџи, Силвестер, Брзата птица...

iTypewriter | Вистински крст помеѓу старата и новата технологија

iTypewriter е вистински крст помеѓу старата и новата технологија. iPad хибрид машината е креирана од независен индустриски дизајнер, а уредот им овозможува на iPad корисниците...

Суши уметност

Уметност со суши од јапонецот Takayo Kiyota, инспирирани од различни работи од секојдневниот живот. Ликови од филмовите, животни, уметност, природа... Се надеваме дека се...

Минималистички Хари Потер тетоважи

Непишано правило е дека вљубениците во книгите учат да живеат неколку животи паралелно, но дека секогаш се пронаоѓаат во еден книжевен живот кој ги...

Дизниевите принцези во „модерни“ фустани

Дизниевите принцези се секогаш голема инспирација за модниот свет. Бразилскиот илустратор Higor Sousa даде модерна нота на препознатливите фустани на повеќе принцези. Погледнете. ...

Урбан стан со елегантна нота

Со површина од 49 м2, овој инспиративно уреден стан е одлична оригинална визија за компактно и функционално уреден стан, без претерана претенциозност, а со...
video

Phonebloks – иднината на паметните телефони

Што мислите за телефон кој ќе трае засекогаш, ќе може да го прилагодувате на Вашите потреби и кој би бил „пријател“ на природата? Ви...

Самураи кујнски ножеви

Кујнски ножеви дизајнирани како традиционалните јапонски мечеви, користени од Самураите. Погледнете.

Предлог-подароци за библиофили

Некогаш, не е потребен повод да ги израдувате Вашите блиски со малку внимание и убав гест: на библиофилот од Вашето друштво, семејство, колектив... па...

Душек за прегратки

Иновативен душек, дизајн на Mehdi Mojtabavi. Меките ленти пена овозможуваат да се создаде простор за рацете и нозете. Одличен за сите оние парови кои...

Романтична спална со винтиџ бања

Деталите се оние кои го креираат амбиентот во просторот, а во оваа спална соба тоа се внимателно избрани суптилни и нежни декорации кои и...

Колибата на баба | Lucilux

Колаборативна уметничка инсталација каде имињата на Radical Jetset и Carolina Cruz, познати како Lucilux се потпишани како автори на „Колибата на баба', со инспирација...

Нежен гламур : Домот на Камерон Диаз

Ексклузивно за Elle Décor, популарната холивудска актерка ги отвора вратите на својот префинет дом во Њујорк, кој ќе се најде на страниците на октомвриското...

Samsung GALAXY Gear | Паметен часовник

Samsung го претстави GALAXY Gear, паметниот часовник кој е одличен додаток за сите оние кои веќе имаат Samsung GALAXY уред. Покрај точното време ги...

Мини стан со модерен стил

Со површина од само 32 метри квадратни, овој минијатурен стан е совршена визија за универзално, современо и урбано катче, кое е спакувано во мали...

Скејтборди инспирирани од Симпсонови

Креативни скејтборди инспирирани од Симпсонови, дизајн на Santa Cruz. Изработен е и истиот скејтборд како на самиот Барт. Одберете го вашиот.