автори Објавено од Маја Георгиевска

Маја Георгиевска

272 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителна заинтересираност на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања

Неделен хороскоп од 20.02 до 26.02. 2017 година!

Овен Работа:На почетокот сте на многу важен период што се однесува до работата. Нема потреба од поголема нервоза, не ја расипувајте вашата енегија. Фокусирајте се!...

Atelier Versace пролет 2017!

Уникатна како и секогаш, познатата дизајнерка Donatella Versace со претставувањето на нејзината пролетна 2017. колекција на фустани - и овој пат не ја остави...

“Pantone” – 10 тренд бои за пролет/лето 2017

Експертската компанија за бои "Pantone" ги претстави топ десетте бои за престојната сезона пролет/лето 2017. Со изборот на бои пред нас е секако едно...

Lottie Moss for Karl Lagerfield

Charlotte Lottie,(19) е помладата сестра на познатиот модел Kate Moss, која беше избрана за главна протагонистка во најновата модна кампања на Karl Lagerfield за...

Неделен хороскоп од 13.02. до 19.02.2017 година!

Овен Работа: Сите ваши лични ангажмани ќе вродат со плод во оваа недела. Марс и Венера се во добра позиција, а со тоа и позитивната...

Ивана Величковиќ и приказната за “Dream Catcher”

Ви претставуваме една мошне интересна приказна поврзана со старата индијанска легенда на племето "Ojibwa", кои се сметаат за први кои го создале и користеле...

Андријана Мациев| “Живот во бои”

Андријана Мациев спаѓа во помладата генерација на ликовни уметници. Слободумна, храбра и независна млада жена која е голем љубител и заштитник на животните неуморно...

Sassi di Matera гратчето исклесано од камен!

Дали можеби знаете каде е снимен познатиот филм "Passion" во режија на Mel Gibson? Тоа е познатото место Matera кое е сместено во карпести...

Неделен хороскоп од 06.02. до 12.02. 2017 година!

Oвен Работа: Значаен период за напредување во работата. Сигурни материјални добивки ве очекуваат во наредниов период. Љубов: Многу можно е да наидете на вашата сродна душа...

Aarhus|престолнина на европскта култура за 2017 година

Овогодинешната титула за престолнина на европската култура ја понесе  живописниот дански град Aarhus кој се наоѓа на североистокот на оваа скандинавска земја. На несекојдневната...

“Playa Del Amor”- скриениот рај на земјата

Прегледувајќи ги секојдневно прекрасните фотографии на "Инстаграм" и "Принтерест", неретко откриваме прекрасни, егзотични па дури и надреално убави локации ширум светот. Неодамна ја откривме...

Соби со најубав поглед-“рај за очи”

Кога патуваме и при тоа престојуваме во некој хотел, сите ние посакуваме да имаме "соба со поглед", без разлика дали станува збор за престој...

Најнови модни трендови на очила за сонце s/s 2017

Очилата за сонце се секако еден од најважните модни додатоци кои треба да ги поседува една жена. Познатите модни куќи веќе ги лансираа своите...

Неделен хороскоп од 30.01 до 5.02.2017 година!

Овен Работа: Ќе ви биде потребно поголемо количество на енергија за да може да одговорите на обврските кои ве очекуваат неделава. Авторитативна личност ќе ви овозможи...

“La La Land”, (романса на големото платно)

      Постојат филмови кои гледајќи ги како целина и не оставaат некој посебен впечаток, но ако се сконцентрираме на некој посебен кадар може тој да...

Модерните принцези на Elie Saab

"Модерните принцези", така го насловивме овој текст бидејќи единствено ваквиот опис најмногу одговара на модната колекција на познатиот моден бренд Elie Saab кога ќе...