автори Објавено од Маја Георгиевска

Маја Георгиевска

255 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителна заинтересираност на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања

Модата во Казахстан

По малку е чудно кога ќе се спомене за модни случувања во Казахстан, но секако тоа не значи дека оваа земја ја нема на...

Живот на -50`C, петте најстудени места на земјата

Мислевте дека кај  нас е студено? Замислете да живеете на место каде температурите се спуштаат и до минус 50 степени под целзиусот. Ви ги...

Ni Ni and Gucci colection for s/s 2017

Како што е најавено, следниот месец во Азија ќе биде лансирана најновата луксузна колекција на очила за сезоната пролет-лето 2017 на модниот бренд  Gucci....

Неделен хороскоп од 16.01. – 22.01.2017 година!

Почитувани наши читатели, прочитајте го вашиот хороскоп за претстојната недела! Овен Работа: По бурниот период, за вас драги Овнови следува една порелаксирана и помирна недела. Ви...

Топ дестинација за 2017 година

Возбудлива, необична, со еден збор една од  најпсакуваните дестинација за сите вљубеници во авантурите. Позната по своите песочни плажи кои секојденвно се капат во...

Музеј под вода

Да, драги наши читатели убаво прочитавте, музеј под вода кој неодамна беше пуштен во Molinere Bay во Карибите. Jason de Caires Taylor е уметник-вајар и...

Трите нови француски модни брендови кои мора да ги откриете

Кога е во прашање безвременскиот француски шик секако дека веднаш ни паѓа не ум стилот на французинките. Зборот (chic) е измислен како би можело...

Њујоршка диета која го освои светот

Познатиот њујоршки тренер David Kirsch неодамна ја лансираше својата диета која за многу кратко време го освои светот. Со нејзината примена може да ослабете...

Неделен хороскоп од 09.01-15.01.2017 година!

Почитувани читатели прочитајте го вашиот хороскоп за престојната недела! Овен Работа: Поволен период за сите претставници на првиот зодијачки знак, посебно ако работат со услужни дејности....

Најскапите парфеми на светот

Несомнено е дека  само мал дел од светската популација може да си го дозволи луксузот и да ужива во магијата на луксузните шишенца на...

Неделен хороскоп од 01.1 до 07.1. 2017 година!

Драги наши читатели прочитајте го хороскопот за првата недела во новата година! ОВЕН Работа: Делувате многу вешто во најразлични ситуации на работното место, но внимавајте, без...

“Christmas Wedding Tale”, приказна за една божиќна венчавка

Ако оваа новогодишна вечер решивте да ја поминете во кругот на своите најмили во топло опкружување, сакаме да ви предложиме да погледнете една  прекрасна...

Хороскоп од 26.12.2016 до 01.01.2017 година!

Драги наши читатели, ви го претставуваме вашиот хороскоп за престојниот период!   ОВЕН (21.03-20.04) Работа: Ќе бидете преоптеретени со работните задачи, но во исто време ќе ве...

Тајната на холивудските звезди

Се ближат новогодишните празници и сите секако сакаме да ослабеме за кратко време. Со следниов рецепт кој го користат холивудските познати звезди а е...

“Puma Basket”, апсолутен императив за 2017

По големата доминација на модните брендови како што се Adidas i Nike, што се однесува до спортскиот стил на облекување, во последно време "Puma"...

Body painting

Мирјана Милошевиќ е српска артистка која  за многу кратко време стана позната ширум светот со својата необична уметност. "Body painting" е нејзината специјалност која...