ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Burberry ја внесе уличната мода во колекцијата есен/зима 2017!

Креативниот директор на англискиот бренд Burberry, Christopher Bailey, внесе големо влијание на уличната мода во новата колекција на Burberry за есен - зима 2017...

Фустан направен од холограм за Björk – за новиот сингл ”The...

Креативниот директор на Гучи, Алесандро Микеле, создаде невообичаен фустан за  ''The Gate'', новиот музички спот на Бјорк. Пејачката Бјорк објави музичко видео за нејзиниот нов сингл...

Справете се од оваа грда навика засекогаш!

Грижата за ноктите е една од најраспространетите човечки навики. Експертите велат дека постојат бројни причини зошто ги гриземе ноктите, а обично има и некоја психолошка...

Лекарите потврдија колку често треба да се менува постелнината!

Tрошиме една третина од нашиот живот спиејќи. Ако редовно не ја менувате постелнината на креветот, наскоро ќе ви стане удобна не само на вас туку...

Fusion (фузија) стил во ентериерот!

Ако сте уморни од правилата, минимализмот и популарниот скандинавски дизајн, Ви препорачуваме да го разгледате уредувањето на ентериерот во „fusion“ стил . „Fusion“ стил претставува...

Ламби направени од вистинско тесто!

Оваа година, на саемот Maison & Objet 2017, јапонската уметница Јукико Морита го претстави својот најнов иновативен производ, "Pamphade" - рачни светилки од вистинско...

Burgundy | хит боја за есен/зима 2017

Модната куќа "Zara" и овој пат пријатно ги изненади своите конзументи со својата нова модна колекција за престојната есенска сезона. Како што е позната...

Ексклузивно | Фотографии од свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин!

Ексклузивно првите фотографии од свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин. Нека им е среќен бракот! Фотографиите се во сопственост на DivianArts.com

Легендарниот француски кинематографер Пјер Лом пристигна во Македонија

– Со особено задоволство Ве известуваме дека големиот француски  кинематографер ПЈЕР ЛОМ/ PIERRE LHOMME, лауреат на Златна камера 300 за животно дело на годинешното...

Есенска привлечност со women’secret

Women’secret ја започнува сезоната со креации кои се направени за да ја истакнат секси страната на секоја жена на софистициран и суптилен начин. Со завршувањето на летото...

Есенска колекција на Zara

Можеби размислувате да се подновите со нов пар на чевли за престојната есенска сезона? Најновата колекција на салонки на познатиот бренд "Zara"  сигурно нема да...

“Popeye The Foodie Dog” кулинарски експерт на Instagram!

"Popeye The Foodie Dog" Ова е првиот кучешки експерт во кулинарната блогосфера. На  почетокот било гладно кутре оставено на улица во Лос Анџелес. Човекот што...

Најдобар моден избор за меѓусезоната!

Практично решение за вас... Мантил, парка, тексас јакна или сако. Ако веќе ги немате овие јакни, ве советуваме да ги набавите во вашиот гардеробер за...

Ова се 6 најголеми заблуди за губење на килограми!

Губењето на килограмите не е лесна задача, верувајте ни, знаеме. Но, она што го направија уште потешко или што во најмала рака не обесхрабрува,...

Најдобрите парфеми за оваа есен!

Се прашувате како мириса новата есенска сезона? Ви претставуваме парфеми кои ќе внесат чувство на нешто ново во вашиот секојдневен живот. Gucci Bloom Алесандро Микеле сега влезе...

Спектакуларен хотел на Миконос!

Овој прекрасен хотел наречен Myconian Avaton resort, се наоѓа на познатиот остров Миконос, на песокот на прекрасната плажа Елиа ... Пејзажот на овој дел од...