Јован Петровски и Јована Филиповиќ го отворија 10.Моден викенд Скопје

Ревиите на Јован Петровски и Јована Филиповиќ го означија стартот на десеттото издание на Моден викенд Скопје, вчеравечер во мултимедијалниот центар „Мала Станица“ во...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (25.05 – 31.05)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 25.05 до 31.05.2015 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       26.05.2015...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (08.12 – 13.12)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 08.12 до 13.12.2014 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       09.12.2014 (вторник) | 20.00 претстава:     ...

,,Човекот кој го изеде светот” – премиера во Драмски театар

Драмски театар-Скопје в петок (05.12) премиерно ќе ја изведе претставата „Човекот кој го изеде светот“ по текст на германскиот автор Нис-Моме Штокман во режија...

Росица Мршиќ FWSK-15 низ објективот на Дивиан Артс

Ревијалниот дел на единаесеттиот пролетен Моден викенд го отвори ревијата на Росица Мршиќ вчеравечер во катната гаража „Солунски конгрес“ , а ние бевме таму! Креаторката...

Мила Кадриу ќе ја прикаже колекцијата „Crystal ball“

Модната колекција наречена „Crystal ball“(Кристална кугла), со потписот на „Mcouture by Mila Kadriu“ ќе биде прикажана во „City hall“ центарот во Скопје, на втори...

Суперхикс ве канат на 21-ви роденден

Најразиграната банда инструментале годинава го прославува својот 21-ви роденден. Почетокот на „Суперхикс" беше во 1993 година, а ја основаа тројца средношколски другари- Пеце, Кечо...

Модна Недела во Лондон | Bora Aksu

London Fashion Week,е еден од четирите светски центри на модните недели и место каде се диктираат и откриваат трендови за новата сезона, се оджува...

FWSK – втор ден, со VIBRAZIONI BY ALEKSANDRA MITKOVSKA

Станица 26 беше локацијата на која припадниците на модните кругови вчеравечер уживаа во ревијалното шоу на дизајнерката Александра Митковска, со наслов Vibrazioni како втор ден...

Две премиери во Драмскиот театар

На 22 октомври е премиерата на монодрамата ,,Секс, дрога и рокенрол" од Ерик Богосјан, во режија на Ристе Алексовски и во интерпретација на Сашо...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (02.02 – 07.02)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 02.02 до 07.02.2015 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       04.02.2015...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (16.02 – 21.02)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 16.02 до 21.02.2015 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       17.02.2015 (вторник) | 20.00 претстава:     ...