London Fashion Week,е еден од четирите светски центри на модните недели и место каде се диктираат и откриваат трендови за новата сезона, се оджува во втората половина на февруари 2015 година. На модната писта ќе ги видиме колекциите за есен-зима за следната година, предтсавени од нови дизајнерски имиња, но и етаблирани модни брендови како Burberry Prorsum, Vivienne Westwood, Mulberry, Hunter, Matthewa Williamson,Topshop и други.
Вчера, бројни модни дизајнери се представија со колекциите за следната сезона. Присутните ги видоа креациите за летната сезона,на кои доминираат сината и светло виолетова боја.
   
Посебно внимание привлече колекцијата која ја креираше турскиот моден креатор  Bora Aksu.
U
U
Na sedmici mode u Londonu predstavljene ljetne kolekcije
СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајслатката фотосесија
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (23.02 – 28.02)
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ