Модната колекција наречена „Crystal ball“(Кристална кугла), со потписот на „Mcouture by Mila Kadriu“ ќе биде прикажана во „City hall“ центарот во Скопје, на втори декември во 20 часот.

Во рамките на десеттиот Моден викенд Скопје, на изложбата на отворенонаречена „Арт ограда“ беше поставено пано со една од креациите одколекцијата „Crystal ball“ за есен/зима 2014/2015 година, како најава запретстојната ревија.

Со „ Моќта на заводливост прикажана преку женственоста на линиите кои јаобвиткуваат, нежноста од материјалите кои јасно испишуваат реченицикарактеристични само за Неа.“, Мила Кадриу ја опишува најновата колекција.

За изгледот на моделите од модната агенција „Подиум“ кои ќе ги носаткреациите ќе се погрижи официјалниот мејк ап партнер на десетотото изданиена Моден викенд Скопје- АВОН во соработка со тимот на „Академија Леонтиќ“и фризерското студио „Бубе Студио Ин“ во соработка со „Lakme“.

 

DivianArts e медиумски покровител на FWSK.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваArtistic Accessories Goblen | Уметничка приказна во модни детали
Следна објаваНаправи сам | Полица од книги
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР