Направи сам | Креативно средување

Хартија, теглички, пластични чаши или шишиња - ако и Вие се вбројувате во множеството креативци кои во секој предмет или материјал може да видат...

Направи сам | Организација на плакар

Ви текнува на двата основни проблеми на жените? Прво и основно, немаат што да облечат, додека второ и реално - никогаш немаат доволно простор...

Направи сам | Модерна јакна

Пред да почнете да размислувате за купување на нова јакна,  внимателно погледнете го овој Направи сам проект и размислете дали имате некоја стара тексас...

Направи сам | Волшебство во скршена саксија

Денес ќе Ви покажеме дека и скршените предмети заслужуваат втора шанса за да останат во Вашиот дом. Благодарение на новиот тренд на украсување на...

Направи сам | Висечки саксии

Топлите денови Ви овозможуваат да уживате на отворено - наместо затворени во 4 ѕида уживајте во Вашата градина или тераса. Со денешниот Направи сам...

Направи сам | Декоративни кутии

Ако досега уживавте во нашите Направи сам предлози и Ви се случило да се запрашате зошто не сме поттикнале креативност со стари кутии за...
video

Направи сам | Сув шампон за здрава коса

Никогаш доста од производи за нега на коса, се согласувате? Сите сакаме здрава и сјајна коса секој ден, но за да се постигне тоа...

Уметност распослана на ѕидовите

Не секогаш мора да потрошите многу пари за да го освежите Вашиот дом, постојат и едноставни идеи со кои може да го разубавите. Уметност...

Направи сам | Топлинки од стар џемпер

Ако некогаш сте помислиле да го фрлите стариот џемпер, размислете повторно. Може од Вашиот џемпер да направите топлинки кои во овој период од годината...

Направи сам | Мини-градина со кактуси

Кактусите се одлични растенија за секоја сезона. Со малку нега тие ќе внесат разиграност во вашиот дом или двор. Оваа интересна мини-градина се прави...

Направи сам | Уникатен подарок

Кога станува збор за подароци, секогаш се раководиме од „битно е што има внатре, а не како изгледа од надвор“. Но, делумно ќе се...

Направи сам | Снешко од чорап

Нема снег а сакате да направите снешко? Не е невозможно. Брзо и едноставно, ова е Направи сам проект со кој може да ги израдувате...

Како правилно да ја поставите масата за јадење?

Есенските и зимските празници се сè поблиску. Сигурно и оваа година подготвувате свечена трпеза и ги пречекувате најблиските. Воедно сакате сè да биде совршено...

Направи сам | Плочки за дворот

Креативен начин да се освежи дворот и да се избегнат непотребни трошоци за нови бекатонки. Се што Ви треба е еден голем лист, еден сад...

Направи сам | Од стара марама до ново модно парче

Најинтересните направи сам проекти кои веднаш ќе Ве испровоцираат да ги испробате најчесто вклучуваат потребни материјали кои веќе ги имате дома и кои се...

Направи сам | Множество модни додатоци

Петочно расположение за Направи сам - не постои ништо поубаво од фактот дека сте способни и креативни од ништо да направите нешто, од старо...