21

Нема снег а сакате да направите снешко? Не е невозможно. Брзо и едноставно, ова е Направи сам проект со кој може да ги израдувате Вашите деца и да го разубавите Вашиот дом во пресрет на празниците.

 • Потребно:
  – бел чорап;
  – ориз;
  – лепак;
  – ножици;
  – црн и портокалов материјал (може да користите и самолеплива хартија).

22

Почнувате да го полните чорапот со ориз како на фотографијата, врзувајќи го на соодветните места.

23

Материјалот го сечете во соодветната форма за она што Ви е потребно (копчиња, раце, очи, нос) и го лепите на соодветното место.

24

25

26

27

И за миг Вашиот „снежен“ пријател е готов!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИдеален подарок за секој хороскопски знак
Следна објаваНаправи сам | Луксузни чаши за шампањ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР