Како правилно да ја поставите масата за јадење?

Есенските и зимските празници се сè поблиску. Сигурно и оваа година подготвувате свечена трпеза и ги пречекувате најблиските. Воедно сакате сè да биде совршено...

Направи сам | Плочки за дворот

Креативен начин да се освежи дворот и да се избегнат непотребни трошоци за нови бекатонки. Се што Ви треба е еден голем лист, еден сад...

Направи сам | Од стара марама до ново модно парче

Најинтересните направи сам проекти кои веднаш ќе Ве испровоцираат да ги испробате најчесто вклучуваат потребни материјали кои веќе ги имате дома и кои се...

Направи сам | Множество модни додатоци

Петочно расположение за Направи сам - не постои ништо поубаво од фактот дека сте способни и креативни од ништо да направите нешто, од старо...

Рецепти за тапас

Сигурно сте слушнале за познатите шпански мини-специјалитети наречени тапас. Тапас е име за мали, вкусни закуски кои обично се послужуваат како мезе во мали...

Направи сам | Јајца со златен тон

Велигденската еуфорија започна одамна, а Вие сеуште не сте одлучиле на кој начин да ја изнудите креативноста во симболиката на овој празник. Покрај многуте...

Зимски декорации од стари џемпери

Во текот на зимата се' повеќе време се минува во домот, па затоа потрудете се да создадете топла и пријатна атмосфера. Едно од креативните...

Есенски декорации за домот

Ја сакате ли есента и есенските бои? Повеќето ги обожуваме, особено ако се придружени од мирисот на печени костени и греено вино. Доколку планирате...

Направи сам | Пролетна фризура со плетенка

Денес ви претставуваме како да си направите шик, пролетна фризура со плетенка, одлична и за преку ден, и за вечерно излегување. Плетенките се секогаш...

Направи сам | Уникатно пончо

Сончевите денови кои секако се одликуваат со извесно студенило оставаат доволно простор на девојките за да експериментираат со повеќеслојност во дефинирањето на дневниот изглед....

Направи сам | Потсетник на убавите спомени

Класичните рамки за слики одамна не се во мода. Зафаќаат премногу место, треба постојано да се брише прашина, како и фактот што е невкусно...

Направи сам | Шампон од мед

Ако и вие трошите многу пари за квалитетен шампон, а не гледате резултати, обидете сами да си направите природен шампон, и тоа од мед....