Ако досега уживавте во нашите Направи сам предлози и Ви се случило да се запрашате зошто не сме поттикнале креативност со стари кутии за чевли – тогаш, ова е како создадено за Вашето слободно време. Не само што истите ќе може да ги користите како декоративни кутии низ домот, туку истите ќе може да Ви послужат како совршена кутија за подароци… недоволниот простор за складирање е решен со рециклирање на креативен начин.

Потребно Ви е:

– кутии од чевли
– декоративна хартија
– копчиња
– тенок декоративен ластик
– лепило
– ножици
– игла

1

2.

2

3

4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Татко и син
Следна објаваШарениот остров | Бурано, Италија
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ