Хартија, теглички, пластични чаши или шишиња – ако и Вие се вбројувате во множеството креативци кои во секој предмет или материјал може да видат втора намена; тогаш оваа Направи сам објава ќе Ви послужи како добра идеја како да си ги средите шминките или накитот. Со едноставни чекори и преку едноставни материјали, потребен е само мал скокот на Вашата имагинација за малите креативни дела да немаат крај. Поседувате стара кутија за моливи која одамна не ја користите или во подрум најдовте стара рамка од гоблен? Добрата вест е што ништо не ќе морате да купувате.

На идеите никогаш крај – ние Ви предлагаме 5 начини овој викенд да го разубавите Вашето место за разубавување и притоа, да не лутате околу Вашиот накит и шминки.

27babf032ecc270a98a49cde033ab0b7

.3.

.2.

.4.

.5.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗимската гардероба на познатите дами
Следна објаваПепси Макс има илјадници пинг-понг топки во прекрасна реклама
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ