Зимата е најстуденото годишно време, но идеална сезона да го покажете својот моден вкус, комбинирајќи ги изобилството од материјали, дезени и бои во вашата зимска гардероба. Доколку сте во потрага по идеи за топол и комфорен, а истовремено стилски изглед во екот на зимата, ви претставуваме неколку креативни предлози за таа намена – по терк на познатите дами од светот на модата, филмот и музиката. Тие се модни икони на денешницата и идоли на многу жени ширум светот, а во продолжение погледнете како изгледа нивниот избор за зимски стајлинг. Инспирирајте се и одберете ја омилената комбинација!

Алекса Чанг

0001

Џесика Алба

0002

Рис Витерспун

Reese Witherspoon Is All Smiles In Beverly Hills

Џесика Харт

0004

Ријана

0005

Суки Вотерхаус

0006

Џесика Бил

0007

Кендал Џенер

0008

Рејчел Зое

0009

Дајен Кругер

0010

Тејлор Свифт

0011

Кејт Мос

0012

Марион Котиљард

0013

Оливија Палермо

0014

Ванеса Ферлито

0015

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Вистинска зима
Следна објаваНаправи сам | Креативно средување
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ