20

Без разлика дали сте љубители на зимата и снегот, или не, сигурно ќе се сложите дека снежната идила изгледа прекрасно, подеднакво во живо и на фотографии. Нашиот денешен избор е композицијата на Daniel Metz, за која фотографот тврди дека не станува збор за црно – бела фотографија, туку за вистински бои. Ви се допаѓа?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧаши за чај кои oдразуваат шари од чиниите на кои се поставени
Следна објаваЗимската гардероба на познатите дами
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ