1

Популарниот бренд Пепси создаде интересно промотивно видео за безалкохолниот пијалок, со илјадници пинг-понг топки и замка за глувчиња. Насловено како “Верижна реакција” од креативната агенција HarrimanSteel, видеото е замислено како промотивен трик за рекламирање на Пепси Макс, но и како славенички гест за влез во 2015-тата година. Од поставувањето пред речиси две недели, рекламата веќе има повеќе од два милиони прегледи на YouTube. Погледнете зошто!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Креативно средување
Следна објаваМини дом во Лондон
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР