Ако некогаш сте помислиле да го фрлите стариот џемпер, размислете повторно. Може од Вашиот џемпер да направите топлинки кои во овој период од годината добро ќе Ви дојдат, зар не?

10
Потребно:

  • стар џепмер;
  • материјал за ѓон (ако не најдете професионален може да искористите и дебел картон или крут текстил);
  • ножици;
  • игла и конец.

Процесот на изработка е прилично лесен; ја цртате големината на топлинките во согласност со Вашето стапало. Користејќи го моделот го сечете материјалот што ќе го искористите за ѓон и стариот џемпер (исто како на сликата). Со игла и конец ги поврзувате деловите и Вашите топлинки за зимата што доаѓа се готови, а Вашиот џемпер ќе добие нова улога. :)

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVictoria’s Secret шоу 2014
Следна објава3 направи кои ве известуваат за временските услови
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР