Едно од најочекуваните и екстравагантни модни шоуа, ревијата на Victoria’s Secret се одржа синоќа за прв пат во Лондон. Градници од 2 милиони долари, 47 модели, вклучувајќи 10 нови лица и 2та „ангели“ Андријана Лима и Александра Амбросио кои го прославуваа своето 15то појавување на ова шоу. Ревијата беше поделена на шест теми: Gilded Angels, Exotic Traveller, Fairy Tale, Dream Girl, University of Pink и Angel Ball, а во музичкиот дел се појавија и Тејлор Свифт и Ed Sheeran.

1

2

4

5

6

7

8

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

23

СПОДЕЛИ
Претходна објаваH&M: Зимска колекција за домот
Следна објаваНаправи сам | Топлинки од стар џемпер
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР