Направи сам | Тајна порака за Валентин

На идеите со кои ќе предизвикате насмевка на лицата на Вашите сакани - никогаш крај. Особено ако истите се искомбинираат со љубовната еуфорија која...

Направи сам | Од стари гуми до нови предмети

Камионски, автомобилски, тракторски... не фрлајте ниту еден вид на гума бидејќи секоја од нив можете да ја искористите на креативен начин и со тоа...

Направи сам | Рамка за спомени

Ако си претпоставиме дека и Вие сте дел од онаа old school генерација која се сеќава што значи вредните спомени да се сместат во...

Направи сам | Акварел-шолја за кафе

Ако и на Вас секојдневието Ви е обоено со креативни мисли, но неможност истите да бидат реализирани во Вашите обврски - тогаш денешниот Направи...

Направи сам | Полица од скала

Ако и Вие сте дел од мнозинството што тврди дека никогаш нема да им биде доста од дополнителен простор за складирање, ние Ви го...

Време е за Коктел!

Вистинска уметност е да се направи добар пијалак - коктел. Ви претставуваме неколку освежителни коктели, и се' што  ви е потребно да ги подготвите. За...

Направи сам | Мини-кутија за колачи

Кутивче за колачиња е многу креативна и оригинална идеја за подарок или за мало изненадување за најблиските. Собира едно големо или две малечки колачиња....

Направи сам | Полица од книги

Иако делува малку иронично да Ви предложиме Направи сам полица за книги направена од книги - сепак, откако ќе го погледнете предлогот ќе се...

Направи сам | Лустер со чипка

Доколку ви недостасуваат идеи каков украс да додадете во вашиот дом за претстојните празници, ние ви претставуваме еден интересен лустер кој можете лесно да...

Направи сам | Сад од есенско лисје

Паднатото лисје во прекрасни есенски бои го има насекаде надвор, а од нив можете да направите сад кој би бил одличен украс во вашиот...

Направи сам | Луксузни чаши за шампањ

Во духот на златните тонови на есента, трендовите во уредување на домот не извостануваат во поглед на моќноста на оваа боја. За денешниот Направи...

Направи сам | Омбре велигденски јајца

Преминот од светли кон темни бои наречен „омбре“ е голем тренд последниве две години. Го има во нашата гардероба, фризура, нокти, па зашто да...