Не секогаш мора да потрошите многу пари за да го освежите Вашиот дом, постојат и едноставни идеи со кои може да го разубавите. Уметност распослана на ѕидовите во секој безживотен агол без разлика дали станува збор за Вашата спална соба, дневна и кујна; секаде може да насликате нешто по Ваша желба. Ние Ви нудиме неколку идеи кои ќе Ви помогнат да добиете инспирација и да ја разбудите Вашата креативност. Па што чекате? Купете бои за ѕид, четки и започнете со оживување на ѕидовите. Доколку сепак не сте вешти во работата со боја и четка, побарајте помош од некој уметник.

22

23

24

25

26

27

28

29

30
32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDa Villa книжарница
Следна објаваФото на денот | Единствениот кој слуша
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР