Никогаш доста од производи за нега на коса, се согласувате? Сите сакаме здрава и сјајна коса секој ден, но за да се постигне тоа треба многу време и внимание. Познато е правилото дека за убав изглед не треба да ја миеме косата пречесто. Погледнете го следново видео во кое е прикажано како да си направите сами сув шампон за да го избегнете секојдневното миење на косата со вода. Плус, ваков шампон е супер и за побрзо растење на косата бидејќи неговите природни состојки имаат одличен ефект врз скалпот и коренот.

Потребни состојки

* 1 ¼ шолја скроб

* ½ шолја какао (зависи од бојата на косата)

* 1 лажичка сода бикарбона

* 15-20 капки етерично масло од ментол

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПразничната колекција на H&M
Следна објаваБело поткровје со винтиџ детали
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР