Најубавите модни изданија од отворањето на Венецискиот филмски фестивал

  Познатиот филмски фестивал,  на чиј црвен тепих ќе продефилира холивудската и европската актерска елита во следните десет дена, може да се пофали со премиерата...

Пенелопе Круз беше sвезда на вечерта на филмскиот фестивал во Венеција

Пенелопе Круз беше sвезда на вечерта на филмскиот фестивал во Венеција. Ние тоа го претпоставувавме, таа го знаеше тоа. Затоа таа одлучи да ризикува со...

Во најдобрите традиции на Гаспар Ное: кампања Сен Лоран пролет/лето 2021!

Краток филм на француски режисер кој ќе ви го разубави денот ... Режисерот Гаспар Ное и дизајнерот Ентони Вакарело се чини дека толку многу уживаа...

Ликовите на анимираниот филм „Мојот сосед Тоторо“ ќе се појават во...

  За љубителите на цртаните филмови! Луксузната марка на својот Инстаграм профил објави партнерство со јапонското студио за анимација Гибли, создадено од Хајао Мијазаки. Токму во ова...

Дали знаете којa е најскапaта реклама на светот?

Ако некој некогаш ве праша која реклама е најскапа, веројатно ќе помислите на некоја што е снимена во вселената ... Иако Estee Lauder и плати...

♕♘Обновете го вашето знаење во играње на шах со “Queen Gambit”

"Обновете го вашето знаење во играње на шах или дајте си ја себе си првата ♕♘♗♜♚♟ шанса". Од својата премиерна изведба мини-серијата "The Queen Gambit"...

Премиера на швајцарскиот филм Хронофобија во Кинотека

Швајцарската драма „Хронофобија“ во режија на Франческо Рици вечерва во 21 часот ќе биде премиерно прикажан во скопска Кинотека. Филмот е со времетраење од...

Гламурозна ATELIER VERSACE колекција есен/зима 2020!

  Атеље Версаче ги претставува опнаментните креации со промовирање на својата колекција есен / зима 2020 година… Во нивниот каталог, можеме да видиме како Џоан Смолс...

Независните филмски работници добија рамноправна субвенција

Независните филмски работници и официјално добија рамноправна субвенција во рамките на изгласаната Уредба на вчерашната владина седница со која законски се утврдува финансиската поддршка...

,,Friends” на малите екрани до крајот на летото

Конечно е потврдено! Најпознатите „Пријатели“ се враќаат на малите екрани по повеќе од 25 години од почетокот на оваа култна серија! Џенифер Анистон, Кортни...

Брижит Бардот во ретроспективни кадрови од Канскиот филмски фестивал!

Откако ги разгледавме фотографиите на Брижит Бардо, ние сè уште сме инспирирани од нејзините ретро фотографии - овој пат во топлиот Кан, каде актерката...

Зошто ја сакаме британската актерка Кира Најтли!

Британската актерка Кира Најтли - вистинско совршенство! Сериозно, се чини дека оваа жена е олицетворение на елеганција, романтика и женственост. Затоа скоро сите нејзини хероини на...