Пенелопе Круз беше sвезда на вечерта на филмскиот фестивал во Венеција.

Ние тоа го претпоставувавме, таа го знаеше тоа. Затоа таа одлучи да ризикува со фустан полн со детали. Парче достојно за таква прилика.

Покрај инаугурацијата на гала настанот, на 76 -тиот филмски фестивал во Венеција, беше тоа и презентација на филмот „Паралелни мајки“ на Алмодовар.

Актерката беше облечена во уникатен Chanel фустан.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали мокасините ќе бидат популарни оваа есен и зима?
Следна објаваНајубавите модни изданија од отворањето на Венецискиот филмски фестивал
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ