Мокасините направија вистински бум на модната сцена минатата есен и зима. Дознајте подолу дали мокасините ќе останат во тренд оваа есен и зима …

Мокасините неколку години беа “out”, а дури минатата година станаа популарни и се претворија во едни од најносените и најпосакувани чевли.

Prada a е одговорна за популарноста на мокасините бидејќи тие го дизајнираа најбараниот модел на мокасини. Нивните мокасини беше невозможно да се најдат бидејќи беа распродадени насекаде.

Ако се прашувате дали мокасините ќе бидат популарни и оваа сезона, одговорот дефинитивно е ДА. Ова е докажано со редизајнираната верзија на најпопуларните мокасини Pradа кои доаѓаат со многу голем ѓон, сличен на оној од популарните чизми на Prada.

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 парчиња кои ви се потребни за есенската гаредероба
Следна објаваПенелопе Круз беше sвезда на вечерта на филмскиот фестивал во Венеција
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ