Независните филмски работници добија рамноправна субвенција

Независните филмски работници и официјално добија рамноправна субвенција во рамките на изгласаната Уредба на вчерашната владина седница со која законски се утврдува финансиската поддршка...

,,Friends” на малите екрани до крајот на летото

Конечно е потврдено! Најпознатите „Пријатели“ се враќаат на малите екрани по повеќе од 25 години од почетокот на оваа култна серија! Џенифер Анистон, Кортни...

Брижит Бардот во ретроспективни кадрови од Канскиот филмски фестивал!

Откако ги разгледавме фотографиите на Брижит Бардо, ние сè уште сме инспирирани од нејзините ретро фотографии - овој пат во топлиот Кан, каде актерката...

Зошто ја сакаме британската актерка Кира Најтли!

Британската актерка Кира Најтли - вистинско совршенство! Сериозно, се чини дека оваа жена е олицетворение на елеганција, романтика и женственост. Затоа скоро сите нејзини хероини на...

Марк Руфало – водечка sвезда за претстојната ТВ серија на Паразит!

  Додека режисерот Bong Joon-ho, актерската екипа на филмот Паразит и светот, продолжуваaт да го славat успехот на филмот по Оскарите, се шпекулира дека HBO...

Џенифер Анистон, заводлива дива на фотосесија за „Interview“

Џенифер Анистон зачекори во шестата деценија од животот. Славната актерка од серијата „Пријатели“ го одбележа 51-виот роденден со заводлива фотосесија за списанието „Interview“. Модни куќи како...

Холивудски гламур на доделувањето на SAG Awards 2020

Познато е во чии раце завршија SAG (Screen Actors Guild) Awards. На церемонијата, која се одржа во Лос Анџелес, Хоакин Феникс очекувано беше прогласен за Најдобар актер за...

Billie Eilish ја сними насловната песна во новиот филм за James...

Billie Eilish е најмладиот издедувач на песните во филмовите за James Bond ... Имено, пејачката ќе ја изведе насловната песна на најновиот филм за James Bond  "No...

Европски филм за млада публика во пет градови

Здружението на филмски продуценти на Македонија МЗФП Скопје до 15 ноември го организира проектот „Европски филм за млада публика“ во рамките на кој ќе...

Документарец за Кјара Ферањи на филмскиот фестивал во Венеција!

„Chiara Ferragni Unposted“ Оваа година, статистичката фирма Launchmetrics ја прогласи Киара Ферањи за најуспешна блогерка во светот. Кјара Ферањи оствари повеќе од 18 милиони долари за...

Уникатна колекција на вазни Asa Nisi Masa од Италија!

Првата колекција на вазни за цвеќиња создадена од брендот Calvi Brambilla, беше инспирирана од познатата фраза од легендарниот филм Федерико Фелини ... Фразата Asa Nisi...

Margot Robbie во модел на Chanel ги воодушеви сите во Кан!

Во пресрет на премиерата на "Беше еднаш во Холивуд", најновиот филм на Квентин Тарантино, актерката Марго Роби, дебитираше на црвениот килим на Канскиот филмски...