Познато е во чии раце завршија SAG (Screen Actors Guild) Awards. На церемонијата, која се одржа во Лос Анџелес, Хоакин Феникс очекувано беше прогласен за Најдобар актер за „Joker“, а Рене Зелвегер стана Најдобра актерка за биографската драма „Judy“.

Бред Пит ја освои наградата Најдобар актер во споредна улога за „Once Upon a Time in Hollywood“ додека Лора Дерн се закити со титулата Најдобра актерка во споредна улога за „Marriage Story“.

Кај телевизиските серии, Најдобра актерка во комична серија е Фиби Волер-Бриџ, Најдобра актерка во драмска серија е Џенифер Анистон, Најдобар актер во драмска серија е Питер Динклиџ, а Најдобар актер во комична серија е Тони Шалуб.

Дамите присутни на манифестацијата се одлучија да играат „безбедно“ со модниот избор, па немаше големи отскокнувања во негативна смисла.

Погледнете како изгледаа ѕвездите и оценете го нивниот стил:

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Следна објаваLanvin ја претстави колекцијата есен/зима 2020/2021!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР