Lanvin ја претстави новата колекција во Париз!

Новиот креативен директор на Lanvin, Bruno Sialeli, ја претстави колекцијата „Есен / зима 2020/2021“, промовирајќи еднаков број машки и женски изгледи на модната  писта – и ние сме подготвени да побараме инспирација во костумите за двата пола.

Италијанот Бруно најде идеи за нова колекција во неговиот омилен стрип на Хуго Прат, Корто Малтезе, така што новата колекција е полна со пиратски и поморски инспирации, како што се морските сини палта и широките морнарски панталони.

За девојките, тој смисли прекрасни лесни фустани изработени од тенка свила, потсетувајќи не едра кои се веат на ветрот – прикажани од сестрите Хадид – како и светли чизми и миди здолништа во ретро-стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХоливудски гламур на доделувањето на SAG Awards 2020
Следна објаваТексас јакна со крзно е апсолутен хит на социјалните мрежи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР