Можеби е реално дека тексас јакната е несоодветна, односно премногу тенка за носење во зима, но сега не зборуваме за обична тексас јакна, туку за онаа со крзно.

Тексас јакните со крзно направија вистински бум на социјалните мрежи, покрај тоа што се исклучително ефектни, тие, истовремено ве топлат во текот на овие студени месеци.

Погледнете подолу како класична тексас јакна збогатена со крзно ја носат девојките на Инстаграм.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLanvin ја претстави колекцијата есен/зима 2020/2021!
Следна објаваEкспериментираjте со дизајнирање на сопствена дневна соба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР