Дневната соба е најпопуларното место во домот …

Тука се дружиме со семејството, пријателите и роднините, славиме веселби, заеднички гледаме филмови, понекогаш дочекуваме и важни гости, така што дизајнот на заедничкиот простор треба да биде светол и незаборавен. Како да го направите тоа – погледнете го нашиот избор!

Бојата е една од најдобрите нешта за создавање елегантен ентериер. Можете да одберете силна нијанса или да ја одржувате дневната соба во неутрални тонови, да го оживеете просторот со необични украси, парчиња мебел и декорација.

Собравме за вас неколку примери на необични дизајни за дневна соба од проекти на странски дизајнери, каде што можете да најдете многу креативни комбинации на бои.

Може да ве инспирира да експериментирате со дизајнирање на сопствена дневна соба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТексас јакна со крзно е апсолутен хит на социјалните мрежи!
Следна објаваНова колекција пролет/лето 2020 на Ralph & Russo
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР