Тамара Ралф и Мајкл Русо прославија една деценија од основањето на нивниот заеднички бренд Ralph & Russo.

Дизајнерското дуо ја претстави најновата колекција висока мода со ревија во Париз.

Пастелни нијанси, пердуви, свила, блескави кристали и мониста… Колекцијата пролет/лето 2020 на познатата модна куќа изобилува со креации кои зрачат со гламур, елеганција и женственост.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваEкспериментираjте со дизајнирање на сопствена дневна соба!
Следна објаваМатурски фустани 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР