OД КАДЕ ЌЕ РАБОТИТЕ ДЕНЕС? ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС НА ДРУЖЕЊЕ И COWORKING!


ОВА Е НАШАТА НЕДЕЛНА ПРОГРАМА:

21.01. // 17:30

Бесплатна работилница за доење со прим. д-р Марина Поп-Лазарова.

https://www.facebook.com/events/461144284549743/

24.01. // 17:00

Се опуштаме после работа и јадеме добро!
А имаме пивце + врап за 150 мкд.

https://www.facebook.com/events/1258017971051777/

24.01. // 22:00

Петочните вечери се најубави кога се исполнети со пеење и насмевки.

https://www.facebook.com/events/626818761458901/

25.-26.01. // 11:30

Уште една викенд- работилница на која создаваме бајки, сказни и песнички за
деца.

https://www.facebook.com/events/1212287488967599/

26.01. // 12:00

И оваа недела правиме колажи и илустрации со Ина.

https://www.facebook.com/events/871069756698190/

ОВА Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА ЗА СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ:

На 6. февруари ќе уживаме во вкусевите од Мароко!
Повеќе за она што ќе го јадеме и како да ни се придружите на https://www.facebook.com/events/608394056607108/

Потоа следува уште еден курс со мастер готвачот Марк де Јонг, за љубителите на
готвењето!
Пријавување и повеќе информации на следниот ЛИНК http://www.publicroom.org/opencalls/Francuska_Kujna.html

А ОВА Е ЕДНА ОД НАШИТЕ ПЕТ ПРОСТОРИИ КОИ МОЖЕ ДА ГИ КОРИСТИТЕ ЗА НАЈРАЗЛИЧНИ НАСТАНИ

Погледнете ги сите на следниот ЛИНК http://www.publicroom.org/event-rooms.html

ИМАЈТЕ ПРИЈАТНА РАБОТНА СЕДМИЦА!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈапонски милијардер бара животна парнерка со која ќе патува на Месечината!
Следна објаваХоливудски гламур на доделувањето на SAG Awards 2020
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР