За љубителите на цртаните филмови!

Луксузната марка на својот Инстаграм профил објави партнерство со јапонското студио за анимација Гибли, создадено од Хајао Мијазаки.

Токму во ова студио се родени анимираните ремек-дела „Маѓепсаниот град“ (2001) и „Мојот сосед Тоторо“ (1988). Филмот зборува за шумски духови кои се среќаваат со деца кои живеат во близина на шумата. Самиот Тоторо е чувар на шуми. Во исто време, духовите се видливи само за децата, возрасните не ги гледаат.

Фановите на брендот Loewe ќе најдат кожни чанти, маици, дуксери, чевли и додатоци со отпечатоци од ликовите и филмските пејзажи.

Комплетната колекција Мојот сосед Тоторо x LOEWE ќе излезе на 8 јануари 2021 година. 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГи избравме најдобрите зимски чизми и чизми за снег!
Следна објаваСовршен Rouge Dior Satin!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ