Атеље Версаче ги претставува опнаментните креации со промовирање на својата колекција есен / зима 2020 година…

Во нивниот каталог, можеме да видиме како Џоан Смолс позира во софистицирани комбинации на облека.

Тесните силуети од новата колекција вклучуваат сензуални високи шлицеви. Живата палета на бои е инспирирана од апстрактни уметнички дела од почетокот на 21 век.

 

Нијанси на портокалова, виолетова, розова и неонско зелена се издвојуваат во новиот асортиман.

Атеље Версаче жената, исто така блеска со големи монистри и сјајни рабови. Покрај фотографиите, италијанската модна куќа презентираше дизајни во движење како дел од краток филм.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАсиметричен топ: како се носи најмодерното летно парче?
Следна објаваДали клима апаратите се корисни или штетни за нашето здравје?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ