Пред неколку години имавме бомбастично враќање на топови. Ова лето асиметричниот топ повторно влезе во нашата гардероба!

Совршено за соочување со летниот период, со геометриски и забавен ефект, изгледа одлично со “молив” здолниште, рамни панталони, шорцеви и бермуди и е наш сојузник било да го носиме преку ден или ноќ.

За оние (секако во знакот на Вага) кои не можат да одлучат помеѓу кратка маица и асиметричен топ … за среќа постојат 2 во 1 – топови со асиметричен крој!

Оваа сезона се издвојуваат моделите со ролка над кој се носи масивен ланец – уште еден голем тренд оваа сезона.

Асиметричните топови не се резервирани само за врелите летни денови, можете да ги носите и за време на есента под блејзер или кожна јакна.

Ги откриваме најинтересните модели во галеријата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова колекција на тапети WallPepper® 2020
Следна објаваГламурозна ATELIER VERSACE колекција есен/зима 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ