Краток филм на француски режисер кој ќе ви го разубави денот …

Режисерот Гаспар Ное и дизајнерот Ентони Вакарело се чини дека толку многу уживаа во меѓусебната соработка (креативниот директор на Сен Лоран и неговите главни музи глумеа во последниот филм на Ное „Вечна светлина“), па решија да се обединат, но за поинаков проект.

Заедно Ное и Вакарело објавија рекламна кампања за колекцијата пролет-лето Сен Лоран.

Во краткиот филм, сè е направено во најдобрите традиции на францускиот режисер: црвени светла, мистериозна и малку застрашувачки заплет и зачудувачки пејзаж. Погледнете го филмот и уживајте!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНови позитивни одлуки за 2021 година!
Следна објаваБајковита вила во Аспен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ