Со сезоната на скијање е во полн ек, а ова е една од најголемите вили во Аспен – тоа е зграда со димензии нешто повеќе од 2.000 квадратни метри, а може да се купи по цена од 75 милиони долари.

Овој дом го дизајнирал Леонард Стерн, бизнисмен кој оставил трага во неколку вили во околината, вклучувајќи го и имотот на соседот, кој годинава беше продаден за 22 милиони долари. И додека крајните резултати од овој нов проект се навистина спектакуларни, неговата изградба се соочи со неколку пречки. Во 2019 година, неколку градски власти изјавија дека проектот за развој „ги надмина одобрените планови“, наведувајќи дека висините на некои тавани и самата зграда се повисоки од првично договорените. Тој проблем секако е решен.

Во внатрешноста на вилата има цела низа погодности, вклучувајќи голем базен како и приватна куглана. Во екстериерот има три тениски игралишта и гаража за шест автомобили.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо најдобрите традиции на Гаспар Ное: кампања Сен Лоран пролет/лето 2021!
Следна објаваЕксклузивна капсула колекција на Burberry x Mytheresa!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ