Кан – нè оставија без здив со нивниот стајлинг: El Faning, Helen...

Канскиот филмски фестивал во 2023 година официјално се врати за да ги прослави овогодинешните најдобри во меѓународната кинематографија, оживувајќи го гламурот на црвениот тепих...

Гламур од минатото: 12-те најважни модни моменти во историјата на Канскиот...

Кога луѓето се жалат дека црвените килими го изгубиле својот сјај, можете да бидете речиси сигурни дека никогаш не зборуваат за Кан.Парадата на фустани...

Модни совети за дами во зрела возраст

Убавината и модниот стил немаат возрасни граници. Во било кој период од животот да се наоѓате, можете да изгледате беспрекорно, стилски и елеганто. Модата...

Геометриски нокти: Ретро тренд кој се враќа да владее во светот...

Геометриски нокти: Ретро тренд кој се враќа да владее со светот на убавината! Како и модните трендови за облека, така и трендовите за нокти секогаш...

Најголемите трендови за убавина во 2023 година

Блескава кожа со осветлени веѓи, разбушавена коса и размачкана сенка за очи - како ќе се разубавиме во наредниве месеци? Susan Fang  Пролетта може да помине...

Отмени и елегантни дами на (50+)

Педесет (50+) е одлична бројка, го нарекуваат и златното доба на животот па слободно може да се констатира и едно од најдобрите времиња за...

Дочекајте ја пролетта со прекрасен пролетен маникир

Оддадете ѝ почит на пролетта со прекрасен пролетен маникир. Сите ние кои сакаме да имаме убав маникир гледаме секогаш да одговара со сезоната. Така, зимата е резервирана...

Моден викенд Скопје – комплексна префинетост и супериорна едноставност

  Со голема Италијанска модна ноќ започна 26 издание на Моден викенд Скопје, најпознатата смотра на мода и одговорно консумирање на истата, во овој дел...

Инспирација: Најубав маникир инспириран од Денот на вљубените

Февруари е специфичен по тоа што е најкраткиот месец во годината, а уште поважно, во февруари се слави Свети Трифун и Денот на вљубените. Денот...

Најубав новогодишен маникир

Сезоната на празници веќе започна, а Нова Година и Божиќ се веднаш зад аголот. Подготовките започнаа полека, но сигурно. Бидејќи најзабавното време од годината е...

♡ Среќата ги следи оние кои ги следат своите сништа –...

Модната креаторка, модел, стилистка, убедливо најмаркантната фигура на македонската модна сцена, Билјана Каран е име познато и признато, и кое секогаш се врзува со...

Свежата краставица е одличен сојузник во негата на вашата кожа

Зошто свежата краставица е погодна за нега на кожата? Краставицата е зеленчук кој е одличен сојузник за вашето здравје, но и за вашата фигура, бидејќи...