Парфемот “Coco Mademoiselle” – икона меѓу парфемите!

Дали фамозниот парфем "Coco Mademoiselle" се наоѓа на вашата тоалетна маса? Сите обожувачи на овој култен Шанелов парфем, ќе ги израдува веста дека тој ќе...

John Casablancas – човекот кој ги сакаше жените!

Името на John Casablancas во модниот свет е несомнено едно од најзначајните. Кaко основач на престижната модна агенција "Elite Models" тој е водечка фигура во...

Глумицата Angelina Jolie вo новата GUERLAIN кампања!

Актерката Анџелина Џоли, повторно се најде во улога на амбасадорка на новиот Guerlain парфем ... Оваа убавица на четириесет и две години, воодушевува како заштитно...

Grand Musée du Parfum во Париз!

Во градот на светлината, убавината и љубовта во најсимпатичниот дел близу Елисејските полиња во улицата "Faubourg Saint-Honore" се наоѓаат едни од најотмените и најексклузивните...

Најскапиот парфем на светот Bvlgari Opera Prima е продаден!

Реномираниот италијански луксузен бренд Bvlgari, скоро го продаде својот најскап парфем Bvlgari Opera Prima, по цена од 250.000 долари ... Како што можете да претпоставите,...

Огномет од бои во новата make up колекција на YSL !

"Најхрабрата" колекција на декоративна козметика создадена до сега од модната куќа Yves Saint Laurent. Вистински огномет од бои од кои е сочинета оваа козметичка линија, ќе...

Парфем на Tom Ford – Vanille Fatale!

Tom Ford го претставува Vanille Fatale, новиот неверојатен парфем од ексклузивната колекција Private Blend. Најавен како страшен и пркосен парфем, Vanille Fatale е олицетворение на моќта...

Пролетни црвено-златни нијанси!

Сите се радуваме на доаѓањето на пролетта, најубавото годишно време. Освен одличните модни парчиња кои беа претставени на модните писти во светските метрополи и...

3 најдобри парфеми за студени денови!

Кога надвор е студено и со магла, а температурата паѓа под нулата, сакаме да се загрееме на сите начини ... Аромата што ве следи во...

5 парфеми на кои ќе мирисаме оваа пролет!

Од изгледот на шишенцата до основните мирисни ноти, најдобрите нови пролетни мириси кои туку што дојдоа на пазарот, ја нагласуваат и слават самодовербата. Пролетта е...

Најдобар маникир според формата на ноктите!

6 различни форми на ноктите - пронајдете го тој кој вам ви одговара Вистинската форма на ноктите може визуелно да ги направи вашите прсти потенки,...

Gigi Hadid ја откри тајната за нејзината негуваната коса!

Во интервјуto за W Magazine, коe го даде заради својата нова соработка со Reebok, Gigi ја откри големата тајна во врска со својата прекрасна...

8 точки на лицето за нанесување на highlighter!

Highlighter-от е вистински чудотворец, заради кој нашето лице изгледа подобро, поздраво и посвежо! Истакнување на лицето со highlighter, сè уште е наш омилен дел од...

Топ 9 најскапи лакови за нокти!

Пазарот на лакови за нокти секоја година расте и ни претставува нови хит трендови ... Иако генерално жените не сакаат да трошат многу пари на...

Маникир 2018: 7 идеи за маникир во модерната ултравиолетова боја!

Во декември, институтот Pantone  ја најави новата модерна боја, која ќе биде главна во 2018 година. Станува збор за ултравиолетовата. Дали сакате впечатлив, модерен и убав маникир? Виолетовата...

JEREMY SCOTT X MAC – забавна ретро колекција на шминка!

JEREMY SCOTT  е еден од најкреативните дизајнери на светот, со естетика што веднаш се препознава ... Тој сега го употреби својот уникатен креативен ум за...