Ниту Кејт, ниту Летиција: Ова е всушност најдобро облечената европска дама...

Иако деновиве се зборува дека Алесандра де Осма, сопругата на принцот Кристијан од Хановер, е најдобро облечената принцеза во Европа, а што сигурно ќе...

Овие ремек дела од 17 век чинат 3,5 милиони долари

Доколку мислевте дека очилата на Булгари и Долче и Габана се скапи, ве очекува изненадување. Неодамна, се појавија два модела на очила од времето на...

На кралски начин: 15 најубави фустани со наметка кои се видени...

Кога размислуваме за наметки, првото нешто што може да ни падне на памет се фенси костими за маскенбали. Сепак, тие долго време се сметаа...

Ја наследи грациозноста од нејзината мајка: ќерката на Моника Белучи и...

На неодамнешната ревија на Диор во Париз, Дева Касел привлече големо внимание и одлично го претстави францускиот стил и покажа што навистина тој значи....

Патувањa: Луксузен еко имот Ultima Cannes Le Grand Jardin

Ultima Collection го објави најновото дополнување во своето портфолио - Ultima Cannes Le Grand Jardin. Единствениот приватен имот на островото Света Маргерита, Ultima Cannes Le Grand Jardin...

10 најдобри стајлинзи на црвениот тепих од премиерата на 25 -от...

По 18 месеци одложувања и стагнација, конечно синојќа се одржа светската премиера на  „Не е време за умирање“ во Ројал Алберт Хол во Лондон. Филмот...

Фустани кои никогаш не излегуваат од мода и како се носат...

Парчиња облека кои мора да ги имаме без оглед на сезоната ...Силниот пресврт на модата кон безвременост и практичност не доведе до процес на...

Најубавите модни изданија од отворањето на Венецискиот филмски фестивал

  Познатиот филмски фестивал,  на чиј црвен тепих ќе продефилира холивудската и европската актерска елита во следните десет дена, може да се пофали со премиерата...

Пенелопе Круз беше sвезда на вечерта на филмскиот фестивал во Венеција

Пенелопе Круз беше sвезда на вечерта на филмскиот фестивал во Венеција. Ние тоа го претпоставувавме, таа го знаеше тоа. Затоа таа одлучи да ризикува со...

Најдобри лесни парфеми – оаза на задоволство и свежина!

  Свежи и нежни, летните ароми се совршени за да не освежат како морски ветер ... Во летните горештини, потрагата по свежина и леснотија минува и...

Три специјални фризури кои ќе доминираат насекаде оваа есен

Имаме добри вести: не ви треба кратење на косата, туку стилизирање на фризурата која веќе ја носите. Понекогаш мислите дека на вашата коса и е...

Сен Тропе: Dior верзија на кулинарско искуство – J’ADORE!

Dior страсно живее на француската ривиера ... За тоа сведочи најновата колекција на Dioriviera и отворањето на ресторанот во Сен Тропе: „Dior des Lices“,...