10 најромантични ресторани кои треба да ги посетите барем еднаш во...

 ВТОР ДЕЛ ... Романтична вечера во друштво на својот партнер и уживање во вкусна храна во еден од најубавите ресторани. Чинот на вечера станува многу поинтимен...

‘Solak Gallery & Concept Store’- Галерија во која ќе ги најдете...

Од 13ти овој месец Битола или како милуваат да ја нарекуваат битолчани 'Градот на Конзулите', 'дише' во знакот на уметноста, модата и културата. Вљубениците...

Stella McCartney и Disney: погледнете во светот инспириран од фантазијата

Во низата модни соработки се појави уште една која не води во светот на „фантазијата“. Stella McCartney и Disney неодамна се здружија за да ја...

Најмодерни модели на чевли кои се носат по улиците на Париз

Најзабележителниот тренд што имавме можност да го видиме по улиците на Градот на светлината е всушност фактот: дека модната дрскост по која се познати...

Модна инспирација: пролетните стајлинзи на супер моделот Хајди Клум

Пролетните стајлинзи на Хајди Клум ја откриваат нејзината смела, а во исто време и "откачена" страна ... 48-годишната манекенка со неприкосновена линија знае да се...

Луксузниот бренд Dior ја претстави новата колекција на накит Gem Dior...

Луксузниот бренд Dior ја претстави новата колекција на накит Gem Dior за 2022 година. Во рекламната кампања се појавува музата на брендот, Кара Делевињ...

Убавина на Oskar 2022: Најдобри изданија

  Кога ќе се спомене холивудскиот гламур, луѓето обично го замислуваат оној кој чекори на црвениот тепих пред Долби театарот во Лос Ангелес, каде што...

Како да се облечете ако сакате да сокриете некој килограм повеќе?

Како да се облечете ако сакате да сокриете некој килограм вишок? Зголемувањето на телесната тежина е нешто што ги мачи повеќето од нас. Неколку вишок...

7 пролетни комбинации кои секогаш функционираат а бараат минимален труд за...

Трендовите нè поттикнуваат да размислуваме надвор од рамката кога станува збор за личниот стил, да се обидеме да прифатиме нови работи - без разлика...

3 модни совети за ниските луѓе кои сакаат да изгледаат повисоки

Како визуелно да ве издолжи облеката? Кога станува збор за модата и облекувањето, единствено битно е да се чувствуваме убаво, удобно и самоуверено во облеката...

Месец Март е – а ние веќе официјално го имаме најпопуларниот...

Француски маникир на стилизирање на ноктите го обожувавме во текот на 2000-тите, но, како и секој тренд, беше потиснат од обновената популарност на монохроматските...

Gucci Giardino 25 – ново кафуле и коктел бар во Фиренца

Negroni и espresso нон-стоп. На Денот на вљубените се отвори Gucci Giardino 25, ново целодневно кафуле и коктел бар - проширувањето на Gucci Garden...