Магична пролет во режија на модната куќа Alexander McQueen!

Секогаш поинаква и со несекојдневни креации, модната куќа Alexander McQueen оваа пролет се одлучи да направи една интересна кампања за сезоната пролет-лето 2018. Прекрасната црна...

Моден тренд во 2018 – накит со животински мотиви!

Дизајн на накит 2018! Лавови, змии, птици, бувчиња, лебеди и уште многу други преставници на животинскиот свет, влегуваат во новиот дизајнерски тренд на накитот. Веруваме...

Заедничките елементи на архитектурата и модата!

Како што е познато архитектурата и модата се повеќе од слични по многу нешта, како што е проучувањето на формата и структурата, како најважни...

4 Најпопуларни бради оваа зима!

1. Истакнати мустаќи Оставете ги мустаќите да растат седум дена, па тогаш почнете исто со брадата. Така ќе добиете стил во кој вашите мустаќи ќе...

Што го одликува францускиот шик?

Париз, градот на светлината со својот францускиот шик  е надалеку познат.  Сакате да изгледате како французинка? Погледнете како да го изведете тоа и што...

Како се носат впечатливи дезени!

Дали големите цветни дезени или дезените со линии, ве збунуваат кога треба да ги вклопите во вашиот стил? Моделите со дезени се идеален начин да...

Бидете шик и на скијачките патеки!

Зимата со себе носи голем број весели нешта, како што се на пример зимските спортови. Скијањето не е само забава, туку е вистинска авантура...

Свечен Мимоза коктел од брусница и вино!

Дали планирате да организирате забава за празнициве? Ако очекувате гости или сакате да подготвите вкусен пијалoк за вашето семејство, најдовме совршен коктел за вас! Овој коктел...

Гламурозна модна линија на накит-(Ines Atelier)

Младата модна дизајнерка Ines Atelier која за многу краток период постигна вртоглав успех во светот на модата не престанува да ја воодушевува публиката со...

Накитот на Alexander McQueen на аукција во Sotheby’s!

Многубројните љубители на овој авангарден креатор кој е познат по израбоката на  секогаш драматични дизајни, со сигурност ќе бидат воодушевени поради најавената аукција на...

Најскапите “stilleto” сандали на светот

За прв пат во модната инндустрија беа претставени најскапо изработениот пар на stilleto сандали. Креирани од страна на модната дизајнерка Debbie Wingham, овие пар...

Најпопуларниот венчален прстен за 2017 на Pintеrest!

Изборот на венчален прстен не е лесна задача, особено ако земете во обзир дека свадбениот прстен, можеби ќе биде единственото парче накит што ќе...

Парискиот луксуз во “Le Bristol”

Парискиот луксузен хотел "Le Bristol" е прогласен за најдобар хотел на светот и тоа од страна на угледниот светски познат хотелиерски водич "Gallivanter guide". Под...

Куќа од соништата во Истанбул

Сте посакале ли некогаш да зачекорите во светот на бајките? Истанбул, некогашниот Цариград, раскрсницата помеѓу истокот и западот е грaдот на спротвности. Импресивен, ориентален, со...

Бохо шик фустанот на Sienna Miller го залуде светот!

Актерката Сиена Милер е една од омилените трендсетерки кои ја обожуваат многубројни светски дизајнери, а таа што и да облече, изгледа неверојатно кул и...

Спектакуларен и грандиозен хотел Beverly Wilshire!

Грандиозниот и спектакуларен Beverly Wilshire е хотел кој ќе ги исполни сите ваши очекувања, но за вас ќе направи и повеќе од тоа.. Сместен во...