Летна естетика која не е само тренд – туку начин на...

Дали ви се допаѓа ленена облека, куќа покрај плажа и колачи со бобинки? Ако барем еден одговор е да, можете да се идентификувате со...

Летни трендови 2023: фризури што ќе ги носиме оваа сезона

Вклучувајќи мека боб фризура, локни и најмазни балерина пунџи ... Од боемски бранови до елегантни долги репови и пунџи во стил на балерина, најдобрите трендови...

Кан – нè оставија без здив со нивниот стајлинг: El Faning, Helen...

Канскиот филмски фестивал во 2023 година официјално се врати за да ги прослави овогодинешните најдобри во меѓународната кинематографија, оживувајќи го гламурот на црвениот тепих...

Гламур од минатото: 12-те најважни модни моменти во историјата на Канскиот...

Кога луѓето се жалат дека црвените килими го изгубиле својот сјај, можете да бидете речиси сигурни дека никогаш не зборуваат за Кан.Парадата на фустани...

Италијанскиот „nonna chic“ стил на уредување на домот доминира во дизајнот...

Италијанскиот „nonna chic“ стана најголемата вест во уредување на ентериерот „Без разлика дали станува збор за рачно насликана чинија од Пуља, покривка за маса везена...

Модни совети за дами во зрела возраст

Убавината и модниот стил немаат возрасни граници. Во било кој период од животот да се наоѓате, можете да изгледате беспрекорно, стилски и елеганто. Модата...

Отмени и елегантни дами на (50+)

Педесет (50+) е одлична бројка, го нарекуваат и златното доба на животот па слободно може да се констатира и едно од најдобрите времиња за...

Моден викенд Скопје – комплексна префинетост и супериорна едноставност

  Со голема Италијанска модна ноќ започна 26 издание на Моден викенд Скопје, најпознатата смотра на мода и одговорно консумирање на истата, во овој дел...

Инспирација: Најубав маникир инспириран од Денот на вљубените

Февруари е специфичен по тоа што е најкраткиот месец во годината, а уште поважно, во февруари се слави Свети Трифун и Денот на вљубените. Денот...

Италијанскиот маникир е нов хит во светот на ноктите

Ноктите се многу важни, тие откриваат колку сте уредни и колку се грижите за себе. Неуредните нокти се апсолутно неприфатливи и за мажите и...

Рецепт за зимска верзија на мохито

Мохито е коктел кој исклучиво го поврзуваме со летото и топлите летни денови. Тој е одлично освежување и бегство од неподносливите горештини. Но, оваа празнична...

Новогодишни декорации во домот: Најдобрите новогодишни трендови за 2022 кои не...

Барате уникатни начини да ја подобрите вашата новогодишна игра на декорации оваа година? Проверете ги најдобрите трендови за за 2022 година! Овие новогодишните елки и...