Пролетни црвено-златни нијанси!

Сите се радуваме на доаѓањето на пролетта, најубавото годишно време. Освен одличните модни парчиња кои беа претставени на модните писти во светските метрополи и...

Украсни декорации за вашиот дом на Stradivarius!

Популарниот бренд за украсни декорации Stradivarius е познат ширум светот по својата тренди естетика. Нивните креации во потполност ги задоволуваат вкусовите на купувачите не познавајќи...

Првиот парфем на Proenza Schouler веќе стана хит!

Дизајнерското дуо Jack McCollough и Lazar Hernandez, за прв пат создадоа парфем за нивниот бренд, кој во секој поглед ја одликува моќта и кревкоста на жената и големата...

Karl Lagerfield-кралот на високата мода!

На последните модни ревии кои беа одржани низ светските метрополи, може да се забележи дека високата мода се враќа во својот полн сјај. На...

Нивното височество – бисери!

Бисери. Накит кој е омилен кај дамите почнувајќи од светските принцези, познатите личности, како што се актерки, пеачки и.т.н. Големи се шансите дека многумина...

Стилска инспирација-Lisa Aiken директорката на Net-a-Porter!

Денешна стилска инспирација ни e директорката на online продавницата Net-a-Porter, Lisa Aiken. Оваа импресивна личност е деловна дама, која со својот специфичен стил на облекување...

3 најдобри парфеми за студени денови!

Кога надвор е студено и со магла, а температурата паѓа под нулата, сакаме да се загрееме на сите начини ... Аромата што ве следи во...

Како да одберете совршени фармерки за вашата фигура?

Без разлика дали сте слаби или имате поистакнати облини, дали сте високи или ниски, за секоја форма на телото постои совршена кројка на фармерки,...

`Niksen`-холандски концепт на живеење!

Дали можеби сте слушнале за `Hygge`, дански концепт на lifestyle? Од неодамна тој го загуби приматот на водечки концепт на европски начин на lifestyle. Niksen (Холандски...

5 парфеми на кои ќе мирисаме оваа пролет!

Од изгледот на шишенцата до основните мирисни ноти, најдобрите нови пролетни мириси кои туку што дојдоа на пазарот, ја нагласуваат и слават самодовербата. Пролетта е...

Магична пролет во режија на модната куќа Alexander McQueen!

Секогаш поинаква и со несекојдневни креации, модната куќа Alexander McQueen оваа пролет се одлучи да направи една интересна кампања за сезоната пролет-лето 2018. Прекрасната црна...

Моден тренд во 2018 – накит со животински мотиви!

Дизајн на накит 2018! Лавови, змии, птици, бувчиња, лебеди и уште многу други преставници на животинскиот свет, влегуваат во новиот дизајнерски тренд на накитот. Веруваме...

Заедничките елементи на архитектурата и модата!

Како што е познато архитектурата и модата се повеќе од слични по многу нешта, како што е проучувањето на формата и структурата, како најважни...

4 Најпопуларни бради оваа зима!

1. Истакнати мустаќи Оставете ги мустаќите да растат седум дена, па тогаш почнете исто со брадата. Така ќе добиете стил во кој вашите мустаќи ќе...

Што го одликува францускиот шик?

Париз, градот на светлината со својот францускиот шик  е надалеку познат.  Сакате да изгледате како французинка? Погледнете како да го изведете тоа и што...

Како се носат впечатливи дезени!

Дали големите цветни дезени или дезените со линии, ве збунуваат кога треба да ги вклопите во вашиот стил? Моделите со дезени се идеален начин да...